Rezervácia

Saunový svet

Liečivé účinky sauny sú známe už od nepamäti. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie, pružnosť a vzhľad. Zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne.

A práve preto sme pre vás pripravili hneď niekoľko druhov sáun, ktorých kombináciou si môžete vytvoriť svoj vlastný saunový svet. Tento priestor sme doplnili vonkajšou a vnútornou vírivkou a zážitkovou sprchou, či vedrom plným studenej tatranskej vody.

V záujme ochrany zdravia seba aj ostatných vstupujte do sáun bez plaviek. Syntetické látky, z ktorých sú plavky vyrobené, sa pri vysokých teplotách uvoľňujú a dýchacími cestami alebo pokožkou sa dostávajú do tela, čím škodíte nielen sebe, ale aj ostatným prísediacim v saune.

Fínska sauna

Fínska sauna slúži na regeneráciu a celkovú relaxáciu, posilnenie odolnosti voči stresovej záťaži, oddych po fyzickej aj psychickej námahe a posilnenie obranyschopnosti organizmu. Potením sa z tela vyplavujú toxíny a otužovanie po saune pôsobí priaznivo na vaše cievy.

Sauna umožňuje celkový potný kúpeľ v horúcom suchom vzduchu. Vlhkosť vzduchu dosahuje 10 až 25 % a ideálna teplota je medzi 75 až 100 °C. Súčasťou saunovania sú taktiež tzv. parné nárazy (náhle zvýšenie vlhkosti vzduchu, napr. poliatím horúcich kameňov vodou), čím sa zmení odparovanie potu a teplota jadra organizmu sa ďalej zvýši. Pobyt v saune by nemal trvať viac ako 15 minút s následným ochladením a oddychom.

Doba pobytu: 15 minút / Teplota: 75 - 100 °C

Soľná parná sauna

Účinky parnej sauny na ľudský organizmus sú pozoruhodné. V soľnej parnej saune je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu -až 100%, teplota je nižšia ako vo fínskej saune (iba cca 40 - 45°C). Súčasťou sauny sú soľné výpary, blahodárne najmä na dýchacie cesty, očisťujúce telo, podporujúce cirkuláciu krvi.

Najviac odporúčaná je táto procedúra hlavne pri chorobách dýchacích ciest ako astma bronchiale, ochorení pľúc, chronickej bronchitíde, respiračnej alergii. Na dosiahnutie všetkých potrebných fyziologických reakcií postačí asi 15 minút.

Doba pobytu: 15 minút / Teplota: 40 - 45°C

Parná bylinková sauna

Pobyt v parnej bylinkovej saune rýchlo navodí pocit relaxácie a jedinečného uvoľnenia stresu a vnútorného napätia. Sálajúce teplo a bylinková para sú optimálne pre starostlivosť o pokožku, vlasy, dýchacie cesty, zbavujú váš organizmus nečistôt, pôsobí proti únave a bolesti hlavy.

Vysoká teplota stimuluje imunitný systém a éterické oleje napomáhajú dosiahnuť hlbší a výdatnejší spánok. Teplota v tejto saune sa pohybuje v rozmedzí 40° až 45°C a vlhkosť vzduchu dosahuje až 100 %. Odporúčaná doba pobytu v saune je max. 20 min.

Doba pobytu: 20 minút / Teplota: 40 - 45°C

Ľadové vedro

Neoddeliteľnou súčasťou saunovania je následné ochladenie studenou vodou. Otužovanie tela nielen po návšteve sauny podporuje prekrvenie a posilňuje imunitný systém. Vedro plné ľadovej vody je prichystané pre všetkých otužilcov, ktorí si potrebujú zmierniť horúčavu v tele. Pocítia pri tom silu, ktorá prejde ich telom a prekrví každú jeho časť.

Teplota: 9 - 12 °C

Vírivky

Podstatou pozitívnych účinkov hydroterapie je optimálna teplota vody, vztlak vody a cielené prúdenie. Hydroterapia posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém. Taktiež pôsobí prospešne na psychiku človeka, odbúrava napätie, úzkosť aj depresiu, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, navodzuje pocit eufórie, relaxácie a pokoja. Ponorte sa a doprajte si prijemnú vodnú mikromasáž s nespočetným množstvom malých bubliniek, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele.

Doba pobytu: 10 minút / Teplota: 37 °C

Tepidárium, oddychová zóna

Tepidárium je relaxačný priestor s vyhrievanými ležadlami, ktoré majú anatomické, oblé tvary a slúžia na relaxáciu a k odpočinku po pobyte v saune, či vírivke. Uvoľňujúca atmosféra s krásnym výhľadom na Lomnický štít vám umožní zabudnúť na každodenné starosti.

Zásady správneho saunovania

Prevázdkový poriadok sauny

Videoprezentácia hotela