• Jarná očista v Tatrách

Jarná očista v Tatrách

Príchod jari je ten správny čas na očistu.

V hoteloch RESIDENCE LESNÁ sme pre Vás túto jar pripravili komplexný koncept zameraný na celkovú očistu tela a mysle, zlepšenie zdravotného stavu, načerpanie novej energie a zbavenie sa stresu dnešnej rýchlej a uponáhľanej doby.

Náš koncept je založený na kombinácii štyroch elementov:

  • zdravé prostredie
  • zdravá strava
  • špeciálne SPA procedúry
  • zdravý pohyb

Zdravé prostredie

Horské tatranské prostredie kvalitou a čistotou ovzdušia priaznivo pôsobí na dýchacie cesty. Pobyt a telesná aktivita v prírodnom prostredí majú pozitívny účinok nielen na náš fyzický stav ale aj na náš celkový duševný stav. Už len malá prechádzka zobúdzajúcou sa jarnou prírodou Vás povzbudí a dodá Vám pozitívnu energiu. Pýtate sa prečo je to tak?

Osobité klimatické pomery Vysokých Tatier v podmienkach chladnej horskej klímy, ale s veľkým počtom jasných, slnečných a bezveterných dní, intenzívne slnečné žiarenie, suchý vzduch, ihličnaté lesy, spolu s estetickým prostredím boli dôvodom, že už na konci 19-teho storočia sa Vysoké Tatry stali vyhľadávanými liečebnými kúpeľmi. Klimatoterapia (pobyt na čerstvom vzduchu za priaznivých klimatických pomerov) a helioterapia (pobyt na slnku, ktorý stimuluje organizmus a tvorbu vitamínu D) sú dôvodmi prečo by ste mali zavítať do Tatier.

Zdravá strava

Pri tvorbe jarného jedálneho lístka sme vychádzali z najnovšieho trendu v gastronómii „Food Dining“, ktorý znamená návrat k jednoduchosti a k spôsobom prípravy jedál ktoré využívali už v dávnej minulosti naši predkovia ako sú fermentácia, sušenie, opekanie na pahrebe. Okrem pôžitku pre Vaše chuťové poháriky a potešenia pre Vaše zrakové bunky majú všetky jedlá aj pozitívne účinky na Vaše zdravie: podporujú zdravú črevnú mikroflóru, znižujú hladinu cukru v krvi, podporujú vylučovanie škodlivých látok z tela. Pri príprave jedál používame kvalitné lokálne suroviny z domácich chovov zo Slovenských fariem. Jarná ponuka jedál bola zostavená s dôrazom na sezónnosť a zdravie našich hostí.

Vedeli ste, že ......

.......čierny cesnak, ktorý nájdete v našej jarnej ponuke sa pripravuje sušením po dobu až 4 týždňov........

...... kefírové zrnká, ktoré používame na prípravu domáceho kefíru či jogurtu sa dedia z generácie na generáciu a konkrétne tie naše už píšu svoju históriu 120 rokov!.......

..... špaldová pšenica prechádza procesom fermentácie 10 dní predtým ako ju tepelne upravíme a servírujeme Vám...

Želáme Vám dobrú chuť a na zdravie!

Zdravé nápoje

Na podporu očistného procesu pri raňajkách a počas Vášho relaxu vo wellness si môžete objednať tieto špeciálne nápoje:

Raňajkový očisťujúci čaj – žihľava, zelený čaj a šípky – výborné antioxidanty. Podporuje látkovú výmenu a očisťuje krv. Napomáha tvorbe červených krviniek a na organizmus pôsobí prečisťujúco.

Detox čaj po masáži – bylinný komplex z rastlín (obsahuje napr. zelený čaj, list púpavy) prispieva k posilneniu imunitného systému, pomáha detoxikovať telo.

Wellness nápoje - prírodný výťažok z červených bobúľ alebo zo zeleniny. Nápoje poskytujú dennú dávku dôležitých minerálov a vitamínov, ktoré sú pre ľudí potrebné v každodennom živote. Ideálne pre tých, ktorí chcú žiť trochu zdravšie.

SPA procedúry

Z našej ponuky masáží a procedúr pre Vás v tomto jarnom období odporúčame:

Mandľové Zoštíhľujúce Kúzlo

Toto zoštíhľujúce ošetrenie je založené na kombinácii lymfatickej drenáže a špecifických tonizačných a spevňujúcich pohybov, ktoré sú zamerané na oblasti najviac postihnuté celulitídou: nohy, brucho a zadok, zlepšujú krvný obeh a pružnosť pokožky. Výsledkom je pocit štíhlejšieho pásu a bokov a intenzívny pocit ľahkosti na celom tele! Ideálne jarné ošetrenie vhodné ako doplnok pri detoxikácii organizmu a po tehotenstve.

60 min. / 85 €

Mandľový Spevňujúci Píling

Výnimočné zloženie produktov pre odstránenie odumretých buniek, zanechá pokožku perfektne pripravenú na ošetrenie alebo masáž.

45 min. / 60 €

Detoxikačný Mandľový Zábal

Doprajte svojej pokožke úľavu po zime. Zábal s použitím mandľového gélu so silnými prírodnými aktívnymi látkami, ktoré chránia bunky pred oxidačným stresom, odbúravajú nahromadenú vodu a napomáhajú spevniť pokožku. Masáž nôh a hlavy počas pôsobenia zábalu Vám navodí pocit dokonalého uvoľnenia.

45 min. / 60 €

Pred každou procedúrou odporúčame 15-minútový relax v infra saune, ktorého cieľom je prehriatie svalstva a otvorenie pórov pokožky, aby boli Vaša masáž či ošetrenie účinnejšie. Samotná procedúra začína kúpeľom nôh ako vstupným rituálom pre prípravu celého organizmu na prijatie benefitov ošetrenia. Po masáži si vychutnáte čajový rituál, v tomto jarnom období sme do našej ponuky pridali aj bylinkový čaj s detoxikačným účinkom.

Zdravý pohyb

Okolie hotela ponúka bohaté možnosti na prechádzky, beh či cykloturistiku. Pripravili sme pre Vás niekoľko trás (chôdza, beh, bicykel) s rôznou náročnosťou a dĺžkou. Horské bicykle si môžete zapožičať spolu s príslušenstvom za poplatok na recepcii hotela Lesná.

POBYTOVÉ BALÍČKY PRE ZDRAVIE

Videoprezentácia hotela

Hotel Lesná ****, Stará Lesná 157, 059 60 Stará Lesná
Recepcia: +421 52 4761 000, recepcia@hotellesna.sk

Zobraziť kontakty

Rezervačný formulár

TOP partneri

L'Occitane
s-optik.sk
Top restaurant

Partneri

Zväz hotelov a reštaurácií SR
OOCR Tatry podhorie
Pro Tatry o.z.
Vysoké Tatry Región
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry
Garmin
europcar.sk